Mořidla

Používáme mořidla značky Adler. Pro materiály dub, buk a jasan používame k moření řadu AROVA RUSTICA. Pro materiál smrk pak řadu AROVA AQUA APLIN TREND.

AROVA RUSTICA

Určeno pro materiály: BUK, DUB a JAVOR

Popis

Pro hrubopórovité dřeviny je Arova Rustica specialistou na živé odstíny s výrazně rustikálním zvýrazněním pórů. Rozpouštědlové mořidlo připravené k použití, vyvinuté na bázi mikronizovaných pigmentů v kombinaci se speciálními světlostálými barvivy pro zvýraznění pórů.

Všechny barevné odstíny jsou vzájemně míchatelné a v případě potřeby zesvětlitelné ADLER Konzentrationsregler 90315.

Speciální vlastnosti

  • Nedochází k výraznému zvedání dřevních vláken
  • Velmi dobrá světlostálost
  • Bez aromatických rozpouštědel
  • Po nástřiku se mořidlo vytírá
  • Přelakovatelné rozpouštědlovými i vodouředitelnými laky

AROVA AQUA ALPIN TREND

Určeno pro materiál: SMRK

Popis

Bydlení v alpském stylu - horské chaty, zemědělské usedlosti a stodoly jsou celoročně vystaveny vlivům UV záření a povětrnostním podmínkám. Díky těmto vlivům dochází ke vzniku zašedlé a sluncem opálené dřevěné fasády se zajímavými efekty. Obliba tohoto starého vzhledu dřeva dorazila i do interiérů. Stejně jako jsou osobití alpští obyvatelé, tak jsou osobité i barevné efekty Arova Aqua Alpin Trend. Samotné názvy těchto osmi barevných odstínů slibují alpskou pohodu, kterou lze díky tomuto mořidlu snadno a rychle přenést do interiérů Vašich domovů a vytvořit si tyto zajímavé efekty starého dřeva na dřevě novém.